واردات تجهیزات و ملزومات پزشکی

You are here:

یک شرکت وارد کننده تجهیزات و ملزومات پزشکی و دندانپزشکی پس از اینکه شرکت خود را در اداره ثبت شرکت ها به ثبت میرساند، اولین کاری که جهت انجام پروسه واردات خود باید انجام دهد اخذ کارت بازرگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت و معرفی شرکت خود و تشکیل شناسنامه در اداره تجهیزات و ملزومات پزشکی می باشد.

پس از آن شرکت ملزم می باشد، ثبت نمایندگی خارجی انجام دهد. به عبارتی شرکت خارجی که قصد انجام واردات ار آن به کشور ایران را دارد به همراه محصول مربوطه به اداره تجهیزات و ملزومات پزشکی معرفی نماید و در صورت تکمیل بودن مدارک و مستندات، شرکت داخلی برای بازه زمانی تعیین شده که قابل تمدید نیز می باشد، به عنوان نماینده شرکت خارجی در ایران شناخته می شود و کد IRC واردات نیز اخذ می گردد.

پس از آن انجام پروسه ثبت سفارش و اخذ مجوز ورود تجهیزات پزشکی، مطابق با الزامات وزارت صنعت و معدن و سازمان غذا و دارو آغاز گردیده و با انجام دقیق و به موقع این مراحل می توانید محصول مورد نظر را به ایران وارد نمایید.

لازم به ذکر است پس از انجام واردات نیز شرکت ملزم به حفظ مستندات، ردیابی و اخذ برچسب اصالت بر اساس اطلاعات دقیق محصول خود می باشد. با توجه به اهمیت ورود اجناس اصیل و استاندارد به بازار تجهیزات و ملزومات پزشکی و حساسیت ویژه به این بخش، تمامی مراحل باید با دقت و توجه کافی و به صورت تمام و کمال از سوی شرکت انجام پذیرد.

برای مشاوره در زمینه هریک از مراحل اشاره شده، میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.